• ~17000Polubień
 • ~10000Kontaktów
 • ~400Followersów
 • ~30Obserwujących
 • ~30Obserwujących
 • Mariusz Tomaszewski - Coach Trener Psycholog

  O mnie

  Coach ICC | Trener Rozwoju Osobistego | Psycholog

  POZNAJMY SIĘ

  Coach ICC - Trener Rozwoju Osobistego

  Uwielbiam optymalizować, usprawniać, poprawiać i automatyzować. Satysfakcji ze znajdowania rozwiązań problemów oraz sposobów na naprawę tego, co nie działa nie da się z niczym porównać.

  Od Sprzedawcy do Dyrektora Sprzedaży

  Swoją karierę zawodową zaczynałem od pracy fizycznej w firmie produkcyjnej, by po dwóch latach zostać zastępcą i kierownikiem sklepu  Biedronka a następnie kierownikiem sklepu Media Expert (wtedy Terg).

  Pracę w Media Expert zaczynałem od stanowiska sprzedawcy, by po bardzo krótkim czasie zostać kierownikiem sklepu. Dalsze lata, to dynamiczny rozwój kariery, od regionalnego kierownika sprzedaży, poprzez funkcję dyrektora sprzedaży, na dyrektorze HR kończąc.

  Droga zawodowa którą przebyłem sprawia, że doskonale rozumiem problemy szeregowego pracownika, mającego kontakt z klientem, jak również wyzwania stojące przed kadrą kierowniczą i właścicielami, odpowiadającymi za rozwój firmy. Zmuszała mnie również do tego, by ciągle podnosić skuteczność swoją i zespołów, którymi zarządzałem.

  Od małej firmy do ogólnopolskiej sieci sprzedaży

  Posiadam osobisty wkład w rozwój marki Media Expert z małej, rodzinnej firmy do dużej, ogólnopolskiej sieci sprzedaży. Podczas pracy w Media Expert doradzałem Zarządowi w prowadzeniu i rozwoju firmy, odpowiadając za ekspansję sieci, dbając o wysokie wskaźniki rentowności sprzedaży i kompetencje pracowników.

  Brałem czynny udział w tworzeniu strategii firmy na każdym z etapów jej rozwoju. Zrekrutowałem, wdrożyłem i wyszkoliłem dziesiątki specjalistów i menedżerów, którzy pełnią odpowiedzialne funkcje w firmie do dziś. Budowałem od podstaw wiele działów w firmie i brałem udział w realizacji najważniejszych projektów.

  Dynamika rozwoju firmy wymuszała pracę w permanentnej zmianie, dzięki czemu nauczyłem się radzić sobie w najbardziej ekstremalnych sytuacjach biznesowych. Dzięki temu doskonale rozumiem problemy małej firmy i dużych korporacji.

  Od pracy w korporacji do własnej firmy

  Od 2010 roku działam również̇ jako przedsiębiorca, coach ICC i trener rozwoju osobistego, pomagając moim klientom skutecznie działać w życiu zawodowym i osobistym. Z powodzeniem prowadzę firmę doradczo-szkoleniową oraz sklep internetowy. Wspieram osoby indywidualne i klientów biznesowych. Biorę aktywny udział w eventach, konferencjach i szkoleniach branżowych.

  W pracy z klientami łączę doświadczenie menedżerskie w twardej rzeczywistości biznesowej, wiedzę naukową o naturze ludzkiej nabytą na studiach psychologicznych oraz narzędzia zdobyte podczas szkoleń w których uczestniczyłem.

  Wiem, jak z małej firmy z sektora MŚP uczynić korporację o ogólnopolskim zasięgu. Jestem praktykiem biznesu, nie teoretykiem. Więcej na temat mojego doświadczenia znajdziesz na moim profilu zawodowym w LinkedIn.

  20

  lat doświadczenia
  menedżerskiego

  178

  dni szkoleń
  zainwestowanych
  we własny rozwój osobisty

  278

  przeczytanych
  książek
  rozwojowych

  17.000 +

  fanów bloga na
  Facebooku

  Dlaczego warto ze mną
  współpracować?

  Jako Psycholog, Coach ICC i Trener Rozwoju Osobistego z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim, łączę merytorykę z praktyką.

  Wiedza merytoryczna

  Rozwój osobisty w postaci 5 lat studiów psychologicznych, ponad 30 ukończonych szkoleń i programów rozwojowych dają mi solidne podstawy do tego, aby dzielić się z Klientami sprawdzoną wiedzą najwyższej jakości oraz skutecznymi metodami działania, popartymi badaniami naukowymi.

  Wąska specjalizacja

  Cenię skuteczność i profesjonalizm, dlatego specjalizuję się w 3 obszarach: budowanie strategii marki, wprowadzanie zmian oraz podnoszenie efektywności i zarządzanie czasem. Zależy mi, aby moi Klienci otrzymywali ekspercką wiedzę oraz najlepsze, skuteczne i trwałe rozwiązania swoich problemów.

  Uniwersalność i elastyczność

  Wyjątkowe zdolności do rozumienia i mapowania procesów oraz systemowe spojrzenie na rzeczywistość, pomagają mi tworzyć uniwersalne modele zmiany. Dzięki świadomości indywidualnych różnic między ludźmi, pozostawiam przestrzeń na elastyczność i dopasowanie rozwiązań do jednostki.

  Doświadczenie (praktyka)

  Jestem praktykiem. Wszystkie metody i techniki których uczę podczas szkoleń, przetestowałem w moim ponad 20-letnim doświadczeniu menedżerskim. Podczas szkoleń dzielę się przykładami i ciekawymi studiami przypadków oraz gotowymi strategiami do zastosowania od zaraz.

  Inspiracja do działania

  Wśród dotychczasowych Klientów, współpracowników i przyjaciół uchodzę za osobę, która ma niezwykłą zdolność przewodzenia, inspirowania i pobudzania do działania. Uczę nie tylko konkretnych metod i umiejętności, ale wpływam na postawy, przekonania i motywację do trwałych zmian w życiu.

  Wsparcie we wdrożeniu

  Po każdym szkoleniu uczestnicy otrzymują wsparcie w przełożeniu nowych kompetencji na praktykę. Dostają podręcznik wdrożenia z instrukcjami krok po kroku, jak zastosować zdobytą wiedzę i nowe umiejętności. Mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia w zamkniętych grupach na FB.

  SPECJALIZAJCE

  Strateg marki
  Podstawą do podjęcia jakichkolwiek działań są jasno wyznaczone cele i odpowiednia strategia działania. Podczas warsztatów pomagam Klientom budować wygrywające strategie oraz tworzyć profesjonalny wizerunek w sieci. Wspieram ich także w odkrywaniu swoich nadrzędnych życiowych celów, określeniu ścieżki rozwoju dalszej kariery zawodowej oraz przygotowuję wraz z nimi plan realizacji tych celów.

  Agent pozytywnej zmiany
  Jedną z największych bolączek dzisiejszych czasów jest nieumiejętne przeprowadzanie zmian lub brak zmiany wtedy, kiedy jest ona konieczna. Dlatego uczę swoich Klientów jak przygotować się do zmian w życiu i biznesie, jak nimi zarządzać na bieżąco, a przede wszystkim, jak je realizować i wdrażać, aby zakończyły się sukcesem. Doradzam jak zmierzyć się z oporem, wzbudzić i utrzymać zaangażowanie wszystkich uczestników zmiany, a także zbudować odpowiednie postawy na długi czas i wpływać na zmianę nawyków.

  Ekspert skuteczności i zarządzania czasem
  Dziesiątki projektów do realizacji, setki problemów do rozwiązania i tysiące e-maili, które otrzymywałem zmusiły mnie do poszukiwania najlepszych i najbardziej skutecznych technik efektywności osobistej i menedżerskiej. Na podstawie własnych doświadczeń, szkoleń, w których uczestniczyłem oraz testowania różnych metod, opracowałem własny system zarządzania sobą w czasie, który stosuję na co dzień i którym dzielę się ze swoimi Klientami.

  Inni o mnie

  Mariusza nie da się określić jednym zwrotem, słowem, obrazkiem. Jest ciekawym człowiekiem a ciekawość budzi chęć poznania, przebywania. Nieszablonowy w myśleniu, inspirujący i wybijający z komfortu (zachęcający do zmian). Jest dobrym człowiekiem: pomaga, motywuje, jest sprawiedliwy i nigdy nie daje poczuć drugiej stronie, że jest lepszy, ważniejszy, mądrzejszy. Jest normalny a z normalnością coraz trudniej na co dzień. Potrafi się bawić, ma dystans do siebie i umie się dostosować. Zawsze znajdzie czas dla drugiego człowieka.

  Bartłomiej Madej (Dyrektor Sprzedaży w Szachownica)

  O Mariuszu mogę śmiało napisać „menadżer z czterdziestoletnim doświadczeniem” dlatego, iż jego wiedza i umiejętności kierowania ludźmi są na wybitnym poziomie. Kiedy przyszedłem do firmy już krążyły on nim legendy niezwykle kompetentnego dyrektora i każdy z którym rozmawiałem darzył go olbrzymim szacunkiem. Po latach współpracy potwierdzam pozytywną opinie na jego temat. Cieszę się, że był również i moim szefem, gdyż mogłem rozwijać się obcując z nim, a także korzystać z jego wiedzy i rad, które wykorzystałem w prowadzonych przeze mnie szkoleniach. Wspierał mnie we wszystkich zadaniach i pokazywał zawsze różne perspektywy. Prywatnie Mariusz to świetny kumpel i kompan, który doradzi również w trudnych życiowych sytuacjach. Mariusz wiele się od Ciebie nauczyłem – dziękuje.

  Marcin Grzelak (Prezes Zarządu w Warto Szkolić sp. z o.o.)

  Mariusza poznałam zawodowo kilka lat temu. Działa szybko, nie piętrzy problemów tylko je rozwiązuje, swoją pracą i osobą motywuje innych do działania. Zbudował najważniejszy dział, który musi dobrze funkcjonować w firmie handlowej – dział sprzedaży. Przy jego boku „narodziło się” kilku nowych dobrych managerów. Nie owija w bawełnę – mówi krótko i na temat. Inną z ważnych Jego cech jest to iż… potrafi dziękować: po dobrze wykonanym projekcie, po owocnym spotkaniu, po udzielonej Mu „pomocy”. Życzę Mu powodzenia, ale to chyba zbędne…? Zgodnie z powiedzeniem - kocha to, co robi – więc nie musi „pracować”!

  Julita Milczyńska (Właściciel w Agencja Marketing PR HR )

  Współpraca z Mariuszem wiele mnie nauczyła. Dał się poznać jako osoba otwarta, chętna do współpracy i zawsze udzielająca się w dyskusjach. Wielokrotnie pomógł mi rozwiązać problemy, z którymi się borykałem, a jego rady dotyczące prowadzenia szkoleń, spotkań a także coachingu, wywarły znaczny wpływ na mój dalszy rozwój. Mariusz przyczynił się również do rozwoju organizacji, w której pracowałem. Jego pomysły i wdrożone rozwiązania wpłynęły na poprawę funkcjonowania firmy, a wiele z nich, mimo tego, iż zostały wprowadzone wiele lat temu nadal funkcjonują i przynoszą firmie znaczne korzyści. Jest osobą, z którą współpraca daje wiele satysfakcji i mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze nie raz się spotkają.

  Szymon Wenzki (Dyrektor Sprzedaży w Enfuro sp. z o.o.)

  O Mariuszu wiele można byłoby dobrego napisać. Mężczyzna pełen energii i zapału do wykonywanej pracy. Charyzmatyczny, niekonwencjonalny. Zdrowe relacje międzyludzkie to podstawa działania. Wiedza, kompetencje i żar. ☺ Jest osobą o nieprzeciętnej postawie wobec pracy, ludzi i świata. Jako dyrektor sprzedaży był powszechnie szanowany i lubiany a przy tym osiągał z ludźmi zakładane cele. Wszyscy cenili go nie tylko za fachowość, ale przede wszystkim za „ludzką twarz”.

  Ewelina Figurska-Król (Kierownik Administracji w Media Markt)

  Mariusz jest osobą, która swoją postawą i charyzmą potrafi zmotywować, zmobilizować oraz zaangażować do wytężonej pracy. Niejednokrotnie udowodnił, że chcieć to móc, a przy tym wszystkim ma umiejętność sprawiania, aby ludziom się chciało. Człowiek, który nigdy nie spoczywa na laurach i zawsze myśli w kategorii „rozwiązania problemu”. Miał kluczowy wpływ na rozwój sieci MediaExpert, którego nie da się w żadne sposób wycenić. Miałem przyjemność przez ponad 6 lat współpracować z Mariuszem (w różnych relacjach biznesowych) i zawsze ceniłem w nim profesjonalizm, lojalność oraz szczerość w relacjach między ludźmi. Człowiek, który ma do siebie dystans, nie jest zapatrzony w samego siebie i nie boi się pracować z ludźmi, którzy są lepsi od niego.

  Sebastian Gadzikowski (Dyrektor Działu Sprzedaży Usług w Media Expert)

  Spotkanie z Mariuszem na mojej drodze zawodowej uważam za szczęśliwy traf losu. Jego umiejętność słuchania i analizy, to rzecz bardzo rzadko spotykana w świecie, gdzie wszyscy myślą, że „wiedzą najlepiej” i chcą decydować za nas. Współpracując z Mariuszem cały czas czułem, że w jego pracy ważną rolę odgrywają takie wartości jak: profesjonalizm, działanie z pasją, czy orientacja na klienta a jego działania motywujące były skuteczniejsze niż niejeden napój energetyczny. ☺ Jeśli w przyszłości miałbym decydować się na współpracę z Mariuszem, decyzja na pewno byłaby na TAK.

  Marcin Sibiński (Dyrektor Regionalny w Vision Express)

  Mariusza nie da się określić jednym zwrotem, słowem, obrazkiem. Jest ciekawym człowiekiem a ciekawość budzi chęć poznania, przebywania. Nieszablonowy w myśleniu, inspirujący i wybijający z komfortu (zachęcający do zmian). Jest dobrym człowiekiem: pomaga, motywuje, jest sprawiedliwy i nigdy nie daje poczuć drugiej stronie, że jest lepszy, ważniejszy, mądrzejszy. Jest normalny a z normalnością coraz trudniej na co dzień. Potrafi się bawić, ma dystans do siebie i umie się dostosować. Zawsze znajdzie czas dla drugiego człowieka.

  Bartłomiej Madej (Dyrektor Sprzedaży w Szachownica)

  O Mariuszu mogę śmiało napisać „menadżer z czterdziestoletnim doświadczeniem” dlatego, iż jego wiedza i umiejętności kierowania ludźmi są na wybitnym poziomie. Kiedy przyszedłem do firmy już krążyły on nim legendy niezwykle kompetentnego dyrektora i każdy z którym rozmawiałem darzył go olbrzymim szacunkiem. Po latach współpracy potwierdzam pozytywną opinie na jego temat. Cieszę się, że był również i moim szefem, gdyż mogłem rozwijać się obcując z nim, a także korzystać z jego wiedzy i rad, które wykorzystałem w prowadzonych przeze mnie szkoleniach. Wspierał mnie we wszystkich zadaniach i pokazywał zawsze różne perspektywy. Prywatnie Mariusz to świetny kumpel i kompan, który doradzi również w trudnych życiowych sytuacjach. Mariusz wiele się od Ciebie nauczyłem – dziękuje.

  Marcin Grzelak (Prezes Zarządu w Warto Szkolić sp. z o.o.)

  Mariusza poznałam zawodowo kilka lat temu. Działa szybko, nie piętrzy problemów tylko je rozwiązuje, swoją pracą i osobą motywuje innych do działania. Zbudował najważniejszy dział, który musi dobrze funkcjonować w firmie handlowej – dział sprzedaży. Przy jego boku „narodziło się” kilku nowych dobrych managerów. Nie owija w bawełnę – mówi krótko i na temat. Inną z ważnych Jego cech jest to iż… potrafi dziękować: po dobrze wykonanym projekcie, po owocnym spotkaniu, po udzielonej Mu „pomocy”. Życzę Mu powodzenia, ale to chyba zbędne…? Zgodnie z powiedzeniem - kocha to, co robi – więc nie musi „pracować”!

  Julita Milczyńska (Właściciel w Agencja Marketing PR HR )

  Współpraca z Mariuszem wiele mnie nauczyła. Dał się poznać jako osoba otwarta, chętna do współpracy i zawsze udzielająca się w dyskusjach. Wielokrotnie pomógł mi rozwiązać problemy, z którymi się borykałem, a jego rady dotyczące prowadzenia szkoleń, spotkań a także coachingu, wywarły znaczny wpływ na mój dalszy rozwój. Mariusz przyczynił się również do rozwoju organizacji, w której pracowałem. Jego pomysły i wdrożone rozwiązania wpłynęły na poprawę funkcjonowania firmy, a wiele z nich, mimo tego, iż zostały wprowadzone wiele lat temu nadal funkcjonują i przynoszą firmie znaczne korzyści. Jest osobą, z którą współpraca daje wiele satysfakcji i mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze nie raz się spotkają.

  Szymon Wenzki (Dyrektor Sprzedaży w Enfuro sp. z o.o.)

  O Mariuszu wiele można byłoby dobrego napisać. Mężczyzna pełen energii i zapału do wykonywanej pracy. Charyzmatyczny, niekonwencjonalny. Zdrowe relacje międzyludzkie to podstawa działania. Wiedza, kompetencje i żar. ☺ Jest osobą o nieprzeciętnej postawie wobec pracy, ludzi i świata. Jako dyrektor sprzedaży był powszechnie szanowany i lubiany a przy tym osiągał z ludźmi zakładane cele. Wszyscy cenili go nie tylko za fachowość, ale przede wszystkim za „ludzką twarz”.

  Ewelina Figurska-Król (Kierownik Administracji w Media Markt)

  Mariusz jest osobą, która swoją postawą i charyzmą potrafi zmotywować, zmobilizować oraz zaangażować do wytężonej pracy. Niejednokrotnie udowodnił, że chcieć to móc, a przy tym wszystkim ma umiejętność sprawiania, aby ludziom się chciało. Człowiek, który nigdy nie spoczywa na laurach i zawsze myśli w kategorii „rozwiązania problemu”. Miał kluczowy wpływ na rozwój sieci MediaExpert, którego nie da się w żadne sposób wycenić. Miałem przyjemność przez ponad 6 lat współpracować z Mariuszem (w różnych relacjach biznesowych) i zawsze ceniłem w nim profesjonalizm, lojalność oraz szczerość w relacjach między ludźmi. Człowiek, który ma do siebie dystans, nie jest zapatrzony w samego siebie i nie boi się pracować z ludźmi, którzy są lepsi od niego.

  Sebastian Gadzikowski (Dyrektor Działu Sprzedaży Usług w Media Expert)

  Spotkanie z Mariuszem na mojej drodze zawodowej uważam za szczęśliwy traf losu. Jego umiejętność słuchania i analizy, to rzecz bardzo rzadko spotykana w świecie, gdzie wszyscy myślą, że „wiedzą najlepiej” i chcą decydować za nas. Współpracując z Mariuszem cały czas czułem, że w jego pracy ważną rolę odgrywają takie wartości jak: profesjonalizm, działanie z pasją, czy orientacja na klienta a jego działania motywujące były skuteczniejsze niż niejeden napój energetyczny. ☺ Jeśli w przyszłości miałbym decydować się na współpracę z Mariuszem, decyzja na pewno byłaby na TAK.

  Marcin Sibiński (Dyrektor Regionalny w Vision Express)

  Trochę prywatnie

  Posiadam silny system wartości, którym kieruję się̨ w życiu i w kontaktach z innymi ludźmi, a wszelkie zmiany zawsze zaczynam od siebie.

  Regularnie inwestuję w swój rozwój osobisty, kształcąc się, biorąc udział w szkoleniach, czytając wartościowe książki i czasopisma. Prowadzę aktywny tryb życia, regularnie uprawiam sport i dbam o swoje zdrowie oraz odpowiedni poziom energii. Staram się utrzymywać życiową równowagę na wszystkich poziomach. Nie zapominam również o czasie dla rodziny i przyjaciół, odpoczynek, rozrywkę i zabawę.

  Wierzę w ludzi. Najbardziej cenię w nich szczerość, uczciwość i autentyczność w relacjach. Jestem otwarty na nowe znajomości oraz lubię rozmawiać o życiu i wszystkim tym, co powoduje, że świat staje się trochę lepszy.

  W wolnych chwilach rozwijam również moje pasje, które z powodzeniem łączę z życiem zawodowym i funkcją Przedsiębiorcy, Coacha ICC oraz Trenera Rozwoju Osobistego.

  Turystyka Górska

  Fotografia

  Żeglarstwo

  Otrzymaj bezpłatnego e-booka "pięć kroków do skutecznej zmiany".

  Chcesz zwiększyć swoją szansę na sukces oraz zminimalizować ryzyko porażki w realizacji swoich celów? Receptę, jak to zrobić znajdziesz w e-booku „Pięć kroków do skutecznej zmiany”. Zapisz się do mojego newslettera, a e-booka o skutecznym wprowadzaniu zmian otrzymasz w prezencie! Trafi prosto do Twojej skrzynki e-mailowej.

  Skontaktuj sie ze mną

  Masz jakieś pytania dotyczące moich szkoleń? Chcesz podzielić się refleksją na temat skuteczności w życiu osobistym lub biznesie? Potrzebujesz sprofilowanej oferty szkoleń dla swojej firmy? Stoisz na zawodowym rozdrożu i nie wiesz, w którym kierunku podążać? Napisz do mnie.

  • Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00

  • Piła, ul. Ceramiczna 19

  • +48 883 329 608

  • biuro@mtc.pl

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę, zgodnie z polityką prywatności.